Table of Contents

Rozszerzenie Microsoft Pay

Ważne

Od dnia 8 lutego 2020 zmiany w usłudze Microsoft Pay będą miały wpływ na rozszerzenie Microsoft Pay w Microsoft Dynamics 365 Business Central. W związku z tymi zmianami, po 8 lutego, łącza płatności Pay now generowane przez rozszerzenie Microsoft Pay dla faktur w Business Central nie będą otwierać Microsoft Pay. Nabywcy korzystający z rozszerzenia powinni zmienić swoje ustawienia usług płatności, aby rozpocząć korzystanie z rozszerzenia PayPal.

Od 8 stycznia zaczną pojawiać się powiadomienia w Business Central. Powiadomienia będą zawierać łącze do ustawień, które należy zmienić oraz łącza do innych informacji. Po 8 lutego rozszerzenie Microsoft Pay nie będzie już dostępne w Business Central.

Zmiany te mają wpływ na następujące wersje Business Central:

  • Microsoft Dynamics 365 Business Central Październik 2018
  • Microsoft Dynamics 365 Business Central Kwiecień 2019
  • Microsoft Dynamics 365 Business Central 2019 Release Wave 2

Nabywcy stale wymagają lepszej obsługi klienta, zarówno pod względem jakości produktu, ale również pod względem dostawy i usług płatniczych. Usługa Microsoft Pay pomaga zwiększyć poziom obsługi klienta.

Rozszerzenie Microsoft Pay dodaje łącze Microsoft Pay do dokumentów sprzedaży, aby nabywcy mogli w łatwy sposób zapłacić za pomocą usługi Microsoft Pay. Można wtedy wysłać dokumenty za pomocą poczty e-mail, aby zapewnić wyższy poziom obsługi klienta i skrócić czas, w którym płatności nabywców docierają na firmowe konto bankowe.

Rozszerzenie Microsoft Pay zapewnia następujące korzyści:

  • Płatności nabywców szybciej pojawiają się na firmowym koncie bankowym.
  • Nabywcy mają więcej sposobów na opłacenie faktur.
  • Microsoft Pay oferuje godną zaufania usługę płatniczą, która jest dla klientów lepszym rozwiązaniem niż wprowadzanie informacji o karcie kredytowej na nieznanych stronach sieci Web.
  • Microsoft Pay oferuje wiele sposobów obsługi płatności, między innymi przetwarzanie kart kredytowych takich jak PayPal i Stripe.
  • Łącze Microsoft Pay może zostać automatycznie wbudowane w każdy dokument faktury lub ręcznie przez użytkownika.
  • Ponieważ ta funkcjonalność została zbudowana jako rozszerzenie, daje ona pełną kontrolę na włączanie jej tylko jeśli jest wymagana przez procesy firmowe.

Włączenie rozszerzeń usług płatniczych jest darmowe w Business Central, jednak otrzymanie konta wymaga kontaktu z usługami płatniczymi. Dodatkowe informacje zamieszczono w artykule Włączanie płatności nabywców przez usługi płatnicze.

Zobacz też

Dostosowywanie Business Central przy użyciu rozszerzeń
Konfigurowanie sprzedaży
Praca z Business Central